Gua Sha on iidne idamaine teraapia, mida tehakse spetsiaalsete kaabitsatega. Meetodit võib nimetada ka naha „kammimiseks“. Teraapia käigus toimub pehmete kudede (sidekoe) mikrostimulatsioon, mis omakorda vabastab energia ja vere seiskumist, stimuleerib perifeerseid närve, parandab lokaalset vere- ja lümfiringlust, kiirendab ainevahetust, edendab toitainetega varustamist, toetab immuunsüsteemi ja tõhustab keha kaitsevõimet. Lisaks toniseerib selline „kammimine“ läbi seljal kulgevate energiakanalite siseorganitetööd.  

Gua Shad kasutatakse akuutsete ja krooniliste valude, külmetushaiguste, bronhiidi, astma jne korral.Teraapia algab ettevalmistava massaažiga seljale, turjale ning kaelale. Edasi jätkub teraapia Gua Sha kaabitsatega.

Vastunäidustused

Erinevad akuutsed ja kroonilised infektsioonhaigused, kõrge palavik, akuutne osteomüeliit, diabeet, hemorraagilised seisundid, hüübimishäired, trombotsütopeenia, rasked südame-veresoonkonna haigused. Teraapia piirkonda jäävatel aladel ei tohi olla nahavigastusi, haavu, hiljutisi luumurde. Gua Sha pole soovitatav verevedeldajate kasutamisel, menstruatsiooni, raseduse ja rinnaga toitmise ajal, päiksepõletuse ja nahalööbe korral. Samuti pole Gua Sha soovitatav väikestel lastel, vanuritel, nõrga konstitutsiooniga inimestel.